• Nezaradené
 • 0

10 spôsobov na odstránenie kožných výrastkov

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

10 prirodzených liečebných spôsobov na účinné odstránenie výrastkov na pokožke

Mnoho ochorení sa “odzrkadlí” na povrchu našej pokožky. Čiže, ak si všimnete určité zmeny na pokožke, je veľmi dôležité ich sledovať. Samozrejme tieto príznaky nenahradzujú určenie diagnózy lekárom, ale poukazujú na to, že niečo nefunguje správne v našom organizme. Buďme preto pozorný!

Všetci sme sa už stretli s menšími výrastkami na pokožke- s tzv. visiacimi materskými znamienkami. Nazývajú ich aj fibroidnými nádormi a začleňujú sa do skupiny nezhubných nádorov. Na prvý pohľad sú neškodné a spočiatku neprekážajú ani z estetického hľadiska.bradavica

Najčastejšie sa objavujú v podpazuší, na krku, v záhyboch, pod prsníkmi. V skutočnosti sa nedá určiť presná príčina ich tvorby, sú však určité faktory ako napr. nadváha alebo aj cukrovka. Väčšinou sa odstraňujú chirurgicky. My vám ukážeme niekoľko prirodzenejších liečebných spôsobov na ich odstránenie.

 1. Oreganový olej

Oreganový olej je jedným z najúčinnejších prírodných prípravkov s antibakteriálnym a protizápalovým účinkom. Odporúča sa na liečbu materských znamienok, visiacich materských znamienok a rôzne iné zmeny na pokožke.

Zmiešajme niekoľko kvapiek oreganového oleja s niekoľkými kvapôčkami kokosového oleja a trikrát denne dôkladne rozotrime na problematické časti pokožky. Liečba môže trvať trošku dlhšie, ale je úspešná. Môžeme vidieť ako sa sfarbenie výrastku mení na fialovo čiernu a potom jednoducho sám od seba odpadne.

 1. Olej z čajovníka

Tento staroveký čínsky liečebný spôsob sa už po stáročia využíva, pretože olej z čajovníka má silné protiplesňové, antibakteriálne a dezinfekčné účinky. Navlhčite vatový tampón, pokvapkajte  troškou čajovníkového oleja a následne ošetrite pokožku. Tento postup zopakujte denne trikrát kým sa bradavica alebo visiace materské znamienko nestratí.

 1. Šťava z púpavy

Tento spôsob je úplne zadarmo. Stačí si odtrhnúť stonku púpavy a vytekajúcou bielou šťavou potrieť materské znamienko, bradavice či ekzém. Liečbu zopakujte trikrát denne kým výrastok z pokožky nespadne.

 1. Citrónová šťava

Kyslé šťavy vniknú do najhlbších vrstiev pokožky. Pravidelná aplikácia má za následok, že výrastok z pokožky opadne. Citrónovú šťavu v masírujte do pokožky  trikrát denne po dobu dvoch až troch týždňov.

 1. Jablčný ocot

Je účinný na liečbu bradavíc, materských znamienok, akné a iných výrastkov na pokožke. Odporúča sa ho používať v rozriedenom stave. Dôkladne očistime a utrime problematickú časť pokožky a následne ju trikrát denne natrime jablčným octom. Možno bude trošku štípať ale to je znamením, že ocot na pokožke pracuje.

 1. Šťava z ananásu

Je najjemnejšou liečiteľkou pokožky. Za blahodarné účinky môže vďačiť svojej kyslej vlastnosti, Výrastok ňou natierajme kým odpadne.

 1. Cesnak

Cesnak je najsilnejší antibakteriálny a protiplesňový prírodný liečivý prostriedok. Dôkladne rozdrvme na kašu jeden strúčik cesnaku a následne natrime na pokožku. Takto ošetrené miesto obviažte obväzom  a nechajte pôsobiť cez noc. Po pravidelnej dennej aplikácii niekoľko dní je výsledok už viditeľný.

 1. Ricínový olej

Poznali a používali ho už aj naše prababičky. Priamo na pokožku dajte  zopár kvapiek ricínového oleja a ošetrujte pokožku denne 3-5-krát. Ricínový olej môžete pomiešať aj so sóda bikarbónou a takto vzniknutú kašu rozotrite na materské znamienko.

 1. Cibuľová šťava

Cibuľu si nakrájajte, položte tanier, osoľte a nechajte odstáť jeden až dva dni. Po  odstáti vytlačte získanú šťavu a natrite problematické miesto na pokožke. Obviažte a nechajte pôsobiť cez noc.

 1. Banánová kôra

Zoberte si jednu banánovú kôru a bielou stranou priložte na materské znamienko alebo bradavičku, obviažte a nechajte pôsobiť.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *