• Nezaradené
  • 0

Candida a nedostatok horčíka

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Candida a nedostatok horčíka – možná príčina candidózy

Ste jedným z tých ľudí, ktorý trpia nedostatkom horčíka? Tento zvyčajný minerál je nevyhnutný k udržaniu správnej energetickej hladiny, k uchovaniu pevnosti kostí, k stabilizácii nálady a k mnohým ďalším. A predsa mnoho ľudí ledva konzumuje horčík. Chronický nedostatok horčíka môže spôsobovať mnoho rôznych ochorení. Dokonca môže zhoršiť aj príznaky infekcie kvasiniek candida.

Priemerný americký chlap užíva iba 3/4 odporúčanej dennej dávky horčíka, namiesto odporúčaných 400 mg užije iba 310 mg. Ale je mnoho ľudí, ktorí užívajú ešte menšiu dávku. Popritom by však bolo veľmi dôležité venovať pozornosť užívaniu potrebného množstva horčíka, pretože jeho nedostatok môže viesť k mnohým zdravotným ťažkostiam. Horčík vykonáva viac ako 300 biochemických reakcií v organizme, okrem iného pomáha pri tvorbe energie, pri zdravej funkcii nervového systému a reguluje aj  hladinu cukru v krvi. Dokonca zohráva dôležitú úlohu aj v odstraňovaní toxických vedľajších produktov zapríčinených kvasinkami Candida.

Prijímame dostatočné množstvo horčíka?

Za posledných 50 rokov vzhľadom k intenzívnej produkcii klesol obsah horčíka v rastlinách o 25%. Navyše konzumujeme čoraz viac rafinovaných cestovín a chleba, ktoré obsahujú o 80 – 95% menej horčíka ako ich celozrnní rovesníci. Dokonca aj náš jedálny  lístok je iný ako kedysi, konzumujeme viac rafinovane spracovaných potravín, menej zeleniny, menej orechov a semien. Takže sa do nášho organizmu dostáva podstatne menej horčíka ako kedysi. Čo je problematické, lebo nedostatok horčíka posilňuje príznaky kvasiniek candida, pretože horčík zohráva veľmi dôležitú úlohu v neutralizácii vedľajších produktov kvasiniek candida a stimuluje tie enzýmy, ktoré sú schopné z tela odstrániť nahromadené sekréty spôsobené kvasinkami candida.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *