Liečenie kŕčových žíl v lete aj v zime!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Povrchové rozšírenie žíl, čiže kŕčové žily sú častým ochorením na Slovensku, ktoré sa týka hlavne žien. Kŕčové žily sú nielen estetickým problémom, v prípade nedostatočnej liečby môžu občas spôsobovať aj vážnejšie komplikácie.

Kŕčové žily sú väčšinou ochorením vyskytujúcim sa na dolných končatinách. Najčastejšie sa vyskytuje na predkolení a na stehnách, ale môže sa rozvinúť kdekoľvek. Kŕčové žily sa vyskytujú najmä u žien a u ľudí so stojacou prácou, ale rizikovými činiteľmi môžu byť aj dedičnosť, vek, životospráva, hmotnosť a aj tehotenstvo.

Predchádzajte ich tvorbe!

Ak ste na základe hore uvedených rizikových činiteľov náchylný na vznik kŕčových žíl, tak buďte obozretnejší a dávajte pozor na svoju životosprávu.

Rady pre Váš životný štýl:

  • Pite čo najviac tekutín!
  • Pravidelne sa pohybujte!
  • Stravujte sa rozmanite!
  • Jedzte ovocia a zeleniny bohaté na vitamín C!
  • Precvičujte si nohy počas práce či cestovania!

Ak spozorujete na sebe príznaky kŕčových žíl, prípadne existuje podozrenie na toto ochorenie, tak je vhodné čo najskôr navštíviť svojho lekára. Jednoduchými a rýchlymi vyšetreniami sa dá ľahko preukázať či sú také žilové segmenty, ktoré majú nedostatočnú funkčnosť. Vyšetrenie je bezbolestné.

Nenechávajte ich bez liečby!

Ťažkosti spojené s kŕčovými žilami je vhodné čo najskôr liečiť, pretože zanedbané rozšírenie žíl sa môže zhoršovať, čo vedie často k povrchovému zápalu kŕčových žíl a v zriedkavých prípadoch k tvorbe vredu na predkolení. Popri liečbe liekmi je dôležitá aj zmena životosprávy a aj precvičovanie žíl.

Dôležité je, aby sme počas celého roka liečili kŕčové žily na nohách. V lete sa častejšie vyskytujú ťažkosti typické pre kŕčové žily akými sú pocit ťažkých nôh či opuchnutie dolných končatín. Ale ak sa kŕčové žily už vytvorili, tak tie nezmiznú ani v zime a preto ich treba liečiť v každom ročnom období.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *