• Nezaradené
  • 0

O intímnej depilácii

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

6  vecí, ktoré by ste mali vedieť ohľadom intímnej depilácie

Keď príde čas depilácie nemusíš byť napätá ani nervózna, ale je zopár vecí, ktoré by si však mala vedieť ohľadom bezpečnej a plnú hladkosť zabezpečujúcej depilácie.

Tu je zopár rád, ktoré sú užitočné ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilejších. Ak sa budeš držať týchto rád, tak ty budeš mať tú najkrajšiu intímnu depiláciu a najhladšie nohy na dovolenke.

  1. Priprav sa na depiláciu

K tomu, aby si docielila najlepší výsledok a získala jemnú a hladkú pokožku, je potrebná správna predpríprava. Aspoň jeden až dva týždne pred návštevou kozmetičky si rob jemný peeling a nezabúdaj ani na hydratáciu pokožky. Toto je dôležité preto, aby chĺpky mohli bezproblémovo rásť a tak budú jednoduchšie odstrániteľné spolu s koreňmi. Na peeling pokožky nemusíš používať žiadne drahé prostriedky, stačí ti jemná kefka alebo olupujúci peeling.

  1. Zanedbávaj žiletku

Ak chceš ostať čo najdlhšiu dobu bez ochlpenia, nechaj chĺpky rásť tri až štyri týždne pred depiláciou. To znamená, že sa nesmieš holiť! Ak chĺpky nebudú dostatočne dlhé, priebeh depilácie bude bolestivejší a menej účinný, pretože výsledkom nebude úplne hladká pokožka.

  1. Namiesto krvných podliatin požiadaj o pomoc odborníka

Len v tom prípade si rob depiláciu sama, ak s tým máš dostatočné skúsenosti. Inak pokožku budeš mať plnú krvných výronov. Neoplatí sa šetriť, pretože aj doma používané depilačné prostriedky stoja peniaze. V prípade neistoty voči sebe sa obráť radšej na kozmetičku a tým môžeš predísť poškodeniam pokožky.

  1. Využívaj depiláciu s teplým voskom

Presvedč sa o tom, či kozmetička na depiláciu citlivých oblastí, akými sú línia bikín, podpazušie a tvár, používa teplý vosk. Voskové pásiky na depiláciu sú veľmi praktické, ale nesmú sa používať na spomenuté oblasti, pretože nie sú také jemnocitné a môžu spôsobovať silnú bolesť.

  1. Ako sa zbaviť zarastených chĺpkov?

Pod povrchom pokožky sa vytvárajú červené hrčky zarastených chĺpkov v tom prípade, ak sa počas depilácie chĺpok zlomil alebo nebolo správne následné ošetrenie pokožky. V tomto prípade používaj jemný peeling tak, ako ti odporúčajú v kozmetike.

  1. Vyskúšaj také produkty, ktoré spomaľujú rast ochlpenia

Nie je taký produkt, ktorý by úplne odstránil rast ochlpenia. Sú však také výrobky, ktoré spomaľujú ich rast a tým sa znižuje aj počet depilácii. Používaním týchto produktov budú vyrastať chĺpky oveľa neskôr.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *