Prečo užívať jablčný ocot každý deň | Účinky na telo

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Raw, organický, nefiltrovaný a nepasterizovaný jablčný ocot je oveľa viac než len zálievka do šalátu!
 
1. Jablčný ocot je úplne prírodný produkt. Je vyrobený z jablčnej šťavy a vykvasený do podoby jablčného muštu. Potom sa nechá skvasiť ešte raz a vznikne jablčný ocot. Ak používate prírodný jablkový ocot, tak okamžite znižujete spotrebu neprírodných chemikálií vo svojich domovoch a životoch.
 
2. Jablčný ocot môže byť použitý aj ako balzam na Vaše vlasy po ich umytí a pomôže im tak zvýšiť pevnosť a lesk. Odporúčam znovu použiť starú fľaštičku od šampónu a naplniť ju polovicou lyžice jablčného octu a šálkou studenej vody. Potom si niekoľkokrát týždenne nalievajte vlasy týmto roztokom po ich umytí a uvidíte razantné výsledky.
 
3. Prírodný jablčný ocot reguluje pH Vašej pokožky. Zrieďte jablčný ocot dvoma dielmi vody a nanášajte túto zmes na tvár pomocou bavlnených tampónov, aby ste ním nahradili svoje súčasné pleťové tonikum. Môžete to robiť večer po umytí a ráno predtým než si nanesiete svoj hydratačný krém. Pár kvapiek jablčného octu môžete nechať na koži pôsobiť aj cez noc, aby Vám vybledli starecké škvrny alebo jazvy po akné.
 
4. Jablčný ocot môže ďalej pomôcť odstrániť fľaky zo zubov. Potierajte si zuby priamo jablčným octom a potom si vypláchnite ústa čistou vodou.
 
5. Pridajte si šálku jablčného octu do Vášho kúpeľa a doprajte si v ňom 10 minút. Kúpeľ pomôže uľaviť Vašej pokožke po slnečnom spálení.
 
6. Jablčný ocot môže byť tiež použitý ako prírodná voda po holení. Naplňte si fľaštičku z polovice jablčným octom a z polovice vodou a pretrepte pred každou aplikáciou na tvár.
 
7. Ľahkým drhnutím Vašich rúk a nôh jablčným octom im doprajete príjemnú masáž (ako benefit) a tiež im odľahčíte pri vyčerpanosti.
 
8. Jablčný ocot môže napomôcť pri chudnutí. Pre každodennú chudnúcu kúru pridávajte 2 lyžičky octu do 0,5 litra vody. Túto zmes môžete usrkávať počas dňa. Výskumy dokazujú určité obmedzené ale napriek tomu významné úbytky na váhe pri nepretržitom dennom užívaní kyseliny octovej (ktorá je hlavným zložkou jablčného octu). V štúdii publikovanej v Bioscience, Biotechnology, and Biochemistry z roku 2009 bolo preukázané, že u osôb, ktoré konzumovali kyselinu octovú po dobu 12-tich týždňov, bol zaznamenaný podstatný úbytok na váhe, brušnom tuku, obvodu pása a v počte triglyceridov. Triglyceridy prispievajú k tvorbe zlého cholesterolu, ktorému sa chceme vyvarovať.
 
9. Jablčný ocot vyrovnáva celý Váš vnútorný systém. Telo sa pernamentne snaží dosiahnuť stav rovnováhy. Jablčný ocot pomáha telu udržiavať si zdravú zásaditú hladinu pH. Výskumy ukazujú, že vyššia kyslé hladiny (nižšie hladiny pH) vedú k nedostatku energie a vyššiemu počtu výskytov infekcií. A z toho dôvodu vznikla moja túžba usrkávať jablčný ocot niekoľkokrát denne ako prírodný životabudič.
 
10. Ako súčasť vyrovnávania pH tela vyvoláva jablčný ocot aj celkovú detoxikáciu organizmu. Výskumy ukazujú, že môže pomôcť stimulovať kardiovaskulárny obeh a napomôcť detoxu pečene.
 
11. Tento zázračný ocot napomáha rozpadu hlienov vo všetkých častiach tela a čistí lymfatické uzliny. Verte tomu alebo nie, výskumy svedčia o tom, že jablčný ocot pomáha s alergiami vďaka jeho schopnosti redukovať hlieny a čistiť upchaté dutiny. Keď obmedzuje následky alergií, môže tiež pomôcť zabrániť infekciám dutín a ich sprievodným symptómom (bolesti hrdla a bolestiam hlavy).
 
2. Tento ocot je bohatým zdrojom prírodných enzýmov, ktoré pomáhajú telu zbaviť sa kandidy – kvasinky, ktoré okupujú ľudské telo. Kandida je tiež zodpovedná za symptómy ako únava, zlá pamäť, obrovská chuť na sladké a kvasinkové infekcie.
 
13. Keď sa zamyslím, tak to môže vyzerať ako oxymoron liečiť prekyslenie žalúdka kyselinou obsahujúcu ocot. Avšak výskumy dokazujú, že jablčný ocot dokáže nastoliť správnu nízku kyslosť a teda znížiť možnosť pálenie záhy. Zástancovia prírodnej medicíny hovoria, že by ste mali pocítiť úľavu veľmi rýchlo po požití jednej lyžičky jablčného octu zapitej pohárom vody. Všimnite si však, že po jablčnom octe sa Vám neuľaví, ak máte vredy.
 
14. Použitie jablčného octu je mimo iného efektívne aj ako odpudzovač bĺch z Vašich domácich maznáčikov. Jeden diel octu s jedným dielom vody môžete nastriekať na srsť maznáčikov a poriadne im ho votrieť do kože. Nechajte ním nasiaknuť celý ich kožuch. Takto pokračujte každý deň po dobu pár dní až týždňov. Všetky blchy potom určite zmiznú.
 
15. A konečne jablčný ocot tiež skvele vyčistí Vaše toalety a kúpeľne Vám potom budú voňať po jablkách! Jednoducho nalejte jablčný ocot do záchodovej misy a nechajte pôsobiť cez noc. Môžete ho tiež použiť vo svojich umývačkách riadu ako náhradu za umývací prostriedok. Zmiešajte pol šálky jablčného octu s jednou šálkou vody a máte roztok na čistenie mikrovlniek, kuchynských povrchov, okien, skiel a zrkadiel.
 
Ako ste mohli vidieť, jablčný ocot je úplne zázračným produktom, ktorý môže byť použitý mnohými spôsobmi. Naozaj vrelo odporúčam jeho používanie!
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *